Frakční omlazení

CO2 laser je výkonné laserové zařízení proti stárnutí. Jeho paprsek, působící na intimní oblast, spouští procesy opravy tkání.

Procedura omlazení přináší několik pozitivních účinků najednou:

  • Zlepšení výživy a krevního oběhu - laser stimuluje krevní oběh, podporuje metabolické procesy, tkáně dostávají více živin a kyslíku. Žena se cítí ostřeji vzrušená a přijímá více pozitivních emocí z intimity.
  • Zvýšení syntézy bílkovin - postupy zvyšují produkci kolagenu - proteinu, který tvoří tkáňový rámec. Intimní oblast po nich tedy nejenže vypadá mladě, ale získává „mladé" vlastnosti.
  • Zvedání - laser působí na bílkoviny v tkáních genitálií. Laserový paprsek komprimuje molekuly proteinu, což způsobí, že se tkáň napne a napne.
  • Boj proti pomočování - laser napíná tříslovou tkáň v boji proti stresové inkontinenci moči způsobené oslabením svalů a vazů.
  • Posílení lokální imunity a antibakteriální účinek. Laserový paprsek ničí patogeny a posiluje imunitní systém. Postupy proto zlepšují stav žen trpících pomalým chronickým zánětem způsobeným dysbiózou a opakovaným afty.

Omlazení laserem CO-2 provádí gynekolog na vyšetřovacím křesle. Do genitálního traktu ženy je zavedena speciální tryska, která vyzařuje laserové paprsky. Jeho otočením o 360 stupňů ozařuje vaginální sliznice. Potom jsou vnější genitálie a perineum ošetřeny stejným zařízením.

Intimní omlazení laserem CO-2

Procedura laserového intimního omlazení trvá méně než 10 minut, nevyžaduje anestezii a není doprovázena obdobím zotavení. Po jeho dokončení můžete kliniku okamžitě opustit. Počet sezení je u každé pacientky individuální a je zvolen lékařem v závislosti na stavu jejího intimního zdraví. Obvykle se provádí 3-4 sezení s intervalem 30-45 dnů.

Po třech sezeních zmizí svědění, pálení, suchost v intimní oblasti, bolest při pohlavním styku a inkontinence moči a zvyšuje se sekrece genitálního maziva. Vzrušení se zvyšuje s intimitou a samotný kontakt je doprovázen jasnějšími pocity.

Tabulka: výhody a nevýhody různých typů laserového omlazení

Název postupu Pros postupu Nevýhody postupu
Laserová biorevitalizace Rehabilitační období: během obnovy pokožky se nemůžete aktivně opalovat, zůstat dlouho v lázni nebo parní lázni a dva dny používat kosmetiku. Kůže po proceduře vypadá atraktivně a dobře upravená. K dosažení viditelného omlazovacího efektu je nutné podstoupit více než jednu proceduru (2 nebo 3 kurzy po 3–6 procedurách ročně), což je již značná částka.
Neablativní laserové omlazení
  • žádné zarudnutí, loupání a jiné viditelné výsledky laserového ošetření;
  • během rehabilitace se můžete nejen opalovat, umýt v koupelně nebo parní lázni a aplikovat kosmetiku dva dny;
  • výsledek je okamžitě viditelný;
  • postup má kumulativní účinek;
  • zlepšení stavu pokožky je patrné i po šesti měsících;
  • dokonce i jeden postup pomáhá zbavit se malých jizev a mělkých výrazových čar.
K odstranění hlubokých vad je nutné provést několik kurzů.
Ablativní omlazení laserem
  • výrazné zlepšení stavu pokožky po 2-3 postupech;
  • relativně krátké rehabilitační období;
  • průměrná bolest postupu.
Frakční laserové omlazení
Neodymové laserové omlazení
  • vynikající prevence proti známkám stárnutí;
  • dokonce i jeden postup pomáhá v boji proti akné;
  • po zákroku nejsou pozorovány žádné viditelné projevy laserového ošetření.
Ani průběh procedur vás nezachrání před hlubokými vráskami nebo jinými vadami.
2D, 3D, 4D a 5D laserové omlazení Tyto typy omlazení lze aplikovat i na citlivé sliznice. Absence viditelných projevů laserového ošetření (zarudnutí, loupání) může potěšit i ty, kteří si přejí provést omlazení laserem. Pro viditelný efekt je nutný kurz, někdy i více než jeden. Malé vady nezmizí ani po 2–3 procedurách.
Laserové omlazení oxidem uhličitým Laser je schopen proniknout do největší hloubky, což znamená, že může pomoci v boji proti velmi hlubokým defektům.
  • vleklé rehabilitační období;
  • vzhled pokožky během rehabilitace;
  • bolestivost postupu.
Laserový resurfacing

Laserová metoda omlazení je dobrou alternativou k injekční kosmetologii a plastické chirurgii. I když musíte pochopit, že účinek bude záviset nejen na kvalifikaci pána nebo počtu sezení, ale také na individuálních charakteristikách pacienta a jeho chování během rehabilitace. Nejprve proto přehodnoťte svoji stravu, pijte více tekutin a sportujte - to nejen zlepší vaši pohodu, ale také zvýší účinek laserového omlazovacího postupu.

Jak se provádí hardwarový laserový peeling?

Působení laserového peelingu je založeno na následujících principech:

  • Frakční fototermolýza - fotony laserového paprsku s vysokou tepelnou energií ničí staré nebo poškozené frakce kůže;
  • Selektivní fototermolýza je destrukce kožních pigmentů laserovými fotony.

Laserový paprsek má destruktivní účinek pouze na povrchovou vrstvu kůže, zatímco na hlubší vrstvu má pouze krátkodobý, a tedy absolutně bezpečný teplotní účinek.

Při použití společně se speciální kosmetikou je dosaženo omlazujícího účinku. Pro toto laserové zařízení byla vyvinuta zejména speciální kosmetická řada. Zahrnuje nanolipozomy skládající se z 55 standardizovaných rostlinných extraktů a se strukturou střídajících se vodných a lipidových vrstev.

Použití této kosmetiky eliminuje agresivní účinek laserového paprsku na povrchové vrstvy pokožky.

laserové omlazení pleti

Mýty o omlazení laserem a realita

Mám se uchýlit k podobnému postupu? O omlazení laserem se šíří mnoho pověstí. Shromáždili jsme zde ty nejběžnější a vyvrátili je.

  1. Lasery jsou stejné. Existuje mnoho různých laserových systémů, nejen terapeutických, ale i chirurgických. Liší se vlnovou délkou, mají různé účinky na tkáně. Každý laser je jedinečný, protože řeší určité problémy v kosmetologii. Pro správnou volbu metody laserové terapie musíte porozumět procesům v biologických tkáních pod vlivem laseru. Proto je nutné kontaktovat kvalifikované odborníky.
  2. Pouze pro starší klienty. Účinky akné u mladých lidí lze odstranit pomocí laserové terapie. Obličej bude hladký, jizvy se zahojí. Ve zralejším věku laserový peeling navrací pokožce pružnost a bojuje proti nedokonalostem: sítě vrásek, stařecké skvrny. Procedury laserové terapie nejsou předepsány na základě věku pacienta, ale podle indikací a požadovaného výsledku.
  3. Laserová ošetření jsou pro pokožku škodlivá. Ve srovnání s chemickým peelingem, s laserovým omlazením, se hloubka expozice počítá do nejmenší velikosti - mikronů. V jemné oblasti kolem očí se parametry postupu budou lišit od ostatních míst. Výběr jednotlivých parametrů pro každého pacienta zajistí maximální účinnost a bezpečnost procedury.
laserové omlazení pokožky obličeje

Ve kterých zónách se aplikuje

Laserové zvedání umožňuje vyrovnat se s prvními známkami stárnutí. Postup se používá v oblastech, jako jsou:

  1. Obočí, když je skloněno, převislé oči;
  2. Pokleslá kůže na horních víčkách;
  3. Nasolabiální záhyby;
  4. Tváře. Zahušťování středu obličeje;
  5. Ovál obličeje, pokud se jeho kontura stane nezřetelnou.

Procedura omlazení také pomáhá ovlivnit nejen obličej, ale také různé části těla. Procedura laserového omlazení umožňuje eliminovat laxnost brady, krku a dekoltu, pomáhá napnout pokožku v oblasti, stejně jako vnitřní povrch paží, přední a zadní část stehen.

Vedlejší účinky a nepříjemné následky

V ideálním případě by laserový resurfacing neměl mít žádné vedlejší účinky. Ale někdy se to stane. V naprosté většině případů je to způsobeno neprofesionalitou kosmetičky provádějící proceduru. Pokud pán nastavil nesprávný provozní režim zařízení nebo nezohlednil zvláštnosti pokožky, mohou následky jeho chyby po zbytek života zůstat na klientově tváři (nebo na jakýchkoli jiných místech, která byla laserem).

zarudnutí kůže po omlazení laserem

Nejběžnější komplikací laserového resurfacingu je charakteristická síťka na pokožce, která by po několika dnech měla obvykle zmizet, ale často zůstává

Hlavní dočasné a trvalé nežádoucí účinky:

  1. Otok, zarudnutí. Vznikají v reakci na trauma epidermis a zmizí, jakmile se zotaví. Někdy lze po několik měsíců pozorovat červený odstín pleti. Tento jev se nazývá erytém. Je to spojeno s expanzí kapilár.
  2. Svědění a odlupování. Jsou pozorovány, jak hojení postupuje vzhledem k tomu, že se odlupuje horní vrstva kůže, na které se během procedury vytvořily mikroskopické popáleniny.
  3. Poruchy pigmentace. Docela vzácný jev spojený s individuální reakcí těla na laserový paprsek. Rozlišuje se hyperpigmentace charakterizovaná výskytem skvrn a hypopigmentace spojená se smrtí melanocytů a v důsledku toho změna barvy kůže. Ve druhém případě mohou být následky trvalé.
  4. Popáleniny a následné zjizvení tkání. Nejnebezpečnější komplikace. Pokud k tomu dojde, mohou stopy na pokožce zůstat navždy. Zda bude možné je odstranit a jaká metoda je pro to vhodná, záleží na hloubce a povaze poškození.
  5. Infekce. Je to spojeno s nedodržováním antiseptických pravidel a vnikáním mikrobů na poškozenou pokožku. V některých případech laserový resurfacing vyvolává probuzení vlastní infekce, která byla dříve v „spícím" stavu v hlubokých vrstvách dermis.
  6. Síť na kůži. Nejčastější příčinou stížností lidí, kteří podstoupili laserový resurfacing. Pokud se pokožka již uzdravila, ale síť zůstává, pak bude trvat dlouho, než se jí zbavíme. V některých případech to trvá více než jeden rok a řada speciálních kosmetických procedur. Jejich náklady jsou značné, proto je lepší vyžádat si prostředky na rehabilitaci na klinice, kde byla škoda způsobena. Možná to bude muset být provedeno soudem.

Indikace pro laserové omlazení

Laserové omlazení obličeje je bezpečná frakční technologie, která je silným stimulantem k aktivaci vnitřních procesů.

Postupy se provádějí pro následující indikace:

  • Matná pleť, hyperpigmentace.
  • Přítomnost změn souvisejících s věkem, hluboké vrásky v periokulární zóně, nasolabiální vrásky.
  • Tmavé kruhy a vaky pod očima.
  • Tendence k demodikóze, rozšířené cévy.
  • Negativní změny ve struktuře epidermis.
  • Výrazná úleva, přítomnost jizev a jizev na kůži.
  • Ztráta jasnosti čar, oteklý ovál obličeje.
  • Tendence k akné, stopy akné a po akné, rozšířené póry.

Kosmetologové doporučují provádět laserovou terapii, aby se zabránilo procesům stárnutí, hloubkové obnově a obnově struktury pokožky.

Účinnost techniky

krásná pokožka po částečném omlazení

Po úplném uzdravení tkání jsou vrásky vyhlazeny, pokožka je hustší a pružnější. Je možné obnovit rovnoměrný tón, aktivovat syntézu kolagenu, elastinu, odstranit jizvy a jizvy.

Kolik sezení je třeba udělat, stanoví odborník v závislosti na kožních problémech a zvoleném typu laseru. V průměru je zapotřebí 3 až 7 sezení, která se provádějí v období podzim-zima, jaro a léto jsou kontraindikací pro broušení.

Výsledek závisí na hloubce nárazu a trvá 3–4 roky. Odborníci nedoporučují hloubkové broušení více než 2-3krát po celý život kvůli bolestivé a traumatické povaze této techniky.

Účinek:

  • bělení kůže;
  • prevence a náprava změn souvisejících s věkem;
  • posílení krevních cév;
  • výrazné zvedání;
  • obnova hladké struktury;
  • normalizace metabolických procesů.

Co neočekávat od postupu

Od procedury byste neměli očekávat výrazné zvednutí, účinek faceliftu, zejména ve zralejším věku - po 40-45. Pro omlazení zralejší pokožky nabízí moderní kosmetologie další typy expozice hardwaru.

Možná jste již slyšeli o metodách, jako je termolifting nebo 3D omlazení. Termolifting se provádí na speciálním přístroji, ale s jiným připevněním, což je hlubší účinek na pokožku a závažnější postup.

A 3D omlazení je kombinací 3 různých metod, jak najednou ovlivnit tři hlavní ukazatele kvality pleti - barvu, texturu a tón.

stroj na částečné omlazení

Druhy laserového zvedání

Procedura resurfacingu obličeje je charakterizována účinkem laserového záření na biologické tkáně. Látky-chromofory selektivně absorbují světlo, pro každou oblast je to jiné: zelené světlo je vhodné pro hemoglobin, červené světlo pro melanin, infračervené spektrum pro vodu. Světelná energie se v oblasti s chromoforem přeměňuje na tepelnou energii.

laserové zvedání brady

Z tohoto důvodu se používají různé typy nechirurgického laserového zvedání:

  1. Neablativní (fototermolýza);
  2. Frakční.

Hlavní činnost obou metod je zaměřena na stimulaci procesů syntézy kolagenu a elastinu. Tyto bílkoviny pomáhají pokožce zůstat pevnou. U mladé kůže se vytvářejí bez další stimulace, ale ve věku 30–35 let se u mnoha žen začíná vytvářet v menším množství, což vede k prvním známkám vadnutí kůže.

Oba typy utahování fungují dostatečně intenzivně a hluboce. Uhlíkový laser zpomaluje a zastavuje proces stárnutí.

Příprava na částečné omlazení obličeje a postup

Týden před prvním laserovým zákrokem musíte přestat používat kosmetiku s retinoidy - deriváty vitaminu A. Tyto látky zvyšují fotocitlivost pokožky a mohou způsobit stařecké skvrny.

Před zákrokem odborník ošetří pokožku přípravky, které čistí pokožku obličeje a zlepšují penetraci laserového paprsku. Oči jsou chráněny speciálními brýlemi. Laser je zaměřen na oblast, kde jsou kožní problémy - nerovnoměrná struktura, zvýšená pigmentace, vrásky a jiné nedokonalosti.

Poté se provede omlazovací relace, jejíž délka je 20 až 50 minut. Lékař zajistí, aby všechny potřebné oblasti byly pečlivě ošetřeny. Laserová expozice není doprovázena bolestí a nepohodlí. Cítíte jen teplo a mírné brnění, což nevyvolává nepohodlí. Po ukončení procedury můžete okamžitě opustit kliniku.

Výhody provozu neodymového laseru

neodymový laser pro omlazení

Neodymový laser je díky své univerzálnosti v kosmetologii široce používán.

Pros použití neodymového laseru v kosmetologii:

  • odstranění nežádoucích chloupků
  • snížení výskytu stařeckých skvrn bez ohledu na původ
  • pro zánětlivé procesy na pokožce a v období po akné
  • odstranění tetování nebo korekce permanentního makeupu
  • omlazení pokožky
  • schopnost provádět procedury bez ohledu na barevný typ pokožky nebo vlasů
  • je možné provádět procedury i v létě (zatímco jiná laserová zařízení při manipulaci v létě mohou vést ke vzniku popálenin, protože hloubka jejich paprsků je zanedbatelná)
  • bezpečnost, bezbolestnost a rychlost manipulace (postup expozice neodymovým laserem probíhá rychle)
  • po vystavení pokožce nevyžaduje zvláštní péči a zřídka se vyskytnou komplikace, jako jsou popáleniny

Podstata laserového omlazovacího postupu

Laserové omlazení je souhrnný pojem, protože pro pozitivní trvalý účinek vám mohou být nabízeny různé druhy peelingů, masáží a mnoho dalšího. Postup je založen na principu vysoce přesného působení laserového paprsku na problémové oblasti pokožky. Kosmetolog se zaměřením na jednotlivé indikátory volí požadovanou teplotu (může se pohybovat od 42 ° C do 150 ° C) a hloubku expozice laserovému paprsku (od 0, 5 do 3 mm) pro účinné omlazení pokožky obličeje. Laser spaluje staré kožní buňky, místo nichž se díky přirozené regeneraci vytvářejí nové. Ošetřené oblasti se zahojí asi za 5-7 dní.

Kdy pomůže laserové omlazení?

Laserové omlazení obličeje je procedura, která vyhovuje všem, ale účinek je zvláště patrný u osob starších třiceti let. Právě v tomto věku se objevují jasně viditelné známky stárnutí:

  • blednoucí pleť;
  • jemné vrásky;
  • uvolnění a ochablost pokožky;
  • expanze pórů.

Lze uvažovat o indikacích k postupu:

  • rozšířené vaskulární sítě;
  • hluboké nasolabiální záhyby;
  • mimické vrásky;
  • rozšířené póry;
  • tmavé skvrny;
  • pupínky a černé tečky;
  • různé druhy nepravidelností kůže (jizvy, jizvy).

Když nemůžete provést laserové omlazení obličeje

Postup je přísně zakázán osobám trpícím:

  • zánětlivé procesy na obličeji;
  • opar;
  • psoriáza;
  • dermatóza;
  • diabetes mellitus 1 stupeň.

Nemůžete podstoupit postup a ti, kteří mají rakovinu nebo problémy se srážením krve, těhotné a kojící ženy. Ačkoliv laserové omlazení nijak neovlivňuje dítě, pokožka se v těchto delikátních okamžicích stává citlivější, proto je možná pigmentace ošetřených oblastí nebo příliš dlouhé hojení ošetřeného povrchu.

Těm, kteří si přejí podstoupit proceduru, se nedoporučuje provádět peeling 2 týdny před omlazením laserem. V opačném případě bude kůže příliš citlivá na laserový paprsek, což může mít negativní důsledky (například delší rehabilitace).

Charakteristické rysy postupu

Hlavním rozlišovacím znakem laserového postupu od jiných technik je absence tepelných účinků na pokožku. Výsledkem je, že epidermis není poškozena. Kromě toho je laserová technologie schopna zajistit úplnou izolaci oblastí s mikrodamáží od kontaktu s negativními faktory prostředí. Horní vrstva kůže zůstává neporušená. Tato výhoda umožňuje eliminovat riziko zjizvení, takže lze postup použít požadovaný počet opakování a nezpůsobit újmu.

Rozdíly mezi laserovým omlazením a tradičními metodami zaměřenými na omlazení pleti:

  • Není potřeba anestézie;
  • Nezůstávají žádné jizvy;
  • Ke změnám pigmentace epidermis nedochází;
  • Před a po zákroku neexistují prakticky žádná omezení;
  • Rychlá rehabilitace;
  • Použití technologie v jakékoli oblasti pokožky, zaměřené na nápravu kožních defektů, které dávají mládí.

Laserové omlazení se stává populární technologií, která umožňuje mít dobře upravený vzhled, elastické a tónované tělo.

Po ukončení procedury musíte postupovat podle doporučení.

  • Eliminace poranění povrchů kůže ošetřených laserem;
  • Během dne po zákroku je zakázáno umýt si obličej;
  • Make-up by neměl být aplikován;
  • 4 hodiny po proceduře musíte nanést speciální krém a balzám, abyste zabránili vysušení, odlupování a napnutí pokožky;
  • Ošetřete oblasti, kde byl postup proveden, zvlhčovacím roztokem;
  • Chraňte před slunečním zářením, solárium po dobu 2 týdnů nenavštěvujte.

Po laserovém omlazení musí být postižené oblasti pokožky pečlivě ošetřeny, aby nedošlo k poškození pokožky.

Kontraindikace

Před zahájením kurzu by kosmetička měla upozornit, že s následujícími kontraindikacemi nelze provést dotahovací kurz:

  • Jakékoli zhoršené nemoci;
  • Infekce;
  • Novotvary, onkologie;
  • Tendence krytu tvořit keloidní jizvy;
  • S diabetes mellitus;
  • Poruchy srážení krve;
  • Ve věku nad 55 let je takové omlazení neúčinné.

Procedura není považována za traumatizující, je však nezbytná vhodná péče o pleť během rehabilitačního období. Pomůže vám to rychleji se zotavit. Zvažme, jaké procedury by měly být provedeny po laserovém resurfacingu obličeje.

Rehabilitační období

Ihned po zákroku se pacienti obávají bolesti a silného otoku tkáně. Bude to jednodušší, když pravidelně každé 3–4 hodiny aplikujete obklad s ledem na ošetřenou oblast pokožky (kostky ledu zabalené v ubrousku nebo ručníku nebo zmrzlou láhev s vodou). Následující den můžete jít ven / do práce, ale bylo by lepší počkat 2-3 dny doma, dělat obklady a mazat pokožku chladicím krémem. Žádné fyzické námahy, opalování nebo dokonce horká sprcha. Odpočinek, teplá sprcha, krém a obklady - minimálně 2 dny.

Poté se pokožka zahojí - nejprve se vytvoří suché krusty, pak se začnou odlupovat a odpadávat. Nemusíte se dotýkat, natož je odtrhnout. Alkoholová kosmetika (pleťové vody, tonika) pro období zotavení by měla být zlikvidována. Dekorativní kosmetika je povolena 2-3 dny po proceduře.

Co se stane po částečném omlazení obličeje

Po zákroku můžete zaznamenat mírné zarudnutí a otok obličeje, ale pokožka nebude příliš červená a šupinatá. Po několika dnech to všechno zmizí.

K dosažení úplného výsledku se doporučuje provádět 3–5 sezení s intervalem 2–6 týdnů. Výsledky laserového omlazení pak nepřinesou účinek dosažený po mechanickém resurfacingu a jiných kosmetických metodách.

Účinek není okamžitě viditelný a závisí na existujících problémech. Pigmentované skvrny se zesvětlí během jednoho nebo dvou sezení, jizvy a vrásky lze odstranit při 3-5 návštěvách kliniky. Po ukončení procedury se stav pokožky zlepší na dalších šest až osm týdnů.

Během prvního týdne po zákroku by měl být na pokožku aplikován jemný čisticí a zvlhčovací prostředek dvakrát denně. To pomůže zabránit odlupování a podráždění pokožky. Dobrý účinek má mytí ledovou vodou. Je užitečné užívat kyselinu askorbovou - vitamin C.

Po vystavení laseru musíte chránit pokožku před UV zářením, proto by měl být po dobu měsíce aplikován zvlhčující krém. Nemůžete se opalovat a používat solárium.

Je zakázáno aplikovat na obličej léky, které nedoporučuje kosmetička. To může vést k vzniku stařeckých skvrn, podráždění, odlupování a rozvoji infekce.